Община Долна Mитрополия

Предстоящи събития

ФИНАНСИРАНЕТО ЧРЕЗ СТРАТЕГИЯТА ЗА ВОДЕНО ОТ ОБЩНОСТИТЕ МЕСТНО РАЗВИТИЕ НА МЕСТНА ИНИЦИАТИВНА ГРУПА ДОЛНА МИТРОПОЛИЯ – ДОЛНИ ДЪБНИК ДОПРИНАСЯ ЗА ПОДОБРЯВАНЕ КОНКУРЕНТОСПОСОБНОСТТА НА ДЖИ ПИ ЕМ ТИ ЕООД ОТ ГРАД ДОЛНИ ДЪБНИК

Дата на публикуване: 19.11.2025 09:31

Финансирането чрез Стратегията за Водено от общностите местно развитие на Местна инициативна група Долна Митрополия – Долни Дъбник допринася за подобряване на конкурентоспособността на ДЖИ ПИ ЕМ ТИ ЕООД от град Долни Дъбник и развитие в областта на образованието.

Чрез изпълнение на проект на стойност 150 000 лв., от които 112 500 лв. са безвъзмездни финансови средства, предоставени чрез Стратегията за ВОМР, дружеството реконструира помещение в центъра на град Долни Дъбник за нуждите на образователно-тренировъчен център. Закупено беше оборудване за центъра, специализирано софтуерно приложение за достъп до учебно съдържание и авторски права за произведения на научно-техническата литература. Центърът ще предлага услуги в областта на обучението за възрастни, в т.ч. и организация и провеждане на семинари.

Проектът е реализиран чрез административен договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по процедура за подбор на проектни предложения с код №BG06RDNP001-19.792 - МИГ Долна Митрополия – Долни Дъбник, Мярка 6.4.1 „Инвестиции в подкрепа на неземеделски дейности“, от Стратегията за ВОМР, финансирана по Програмата за развитие на селските райони 2014-2020 г. чрез Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони.

Галерия